Ventės Ragas

Viešbutis: +370 687 97756, info@sturmusvyturys.lt | Restoranas: +370 650 90139
Visi žino Nidą, Juodkrantę ar Preilą. Daugelis yra ten buvę ir žvelgę į kitą marių krantą, tolumoje virpančius sausumos kontūrus ir uždavę sau klausimą – o kas ten, kur dangus susilieja su vandeniu, kokia ten žemė ir kaip iš ten atrodo pasaulis?
 
Tik nedaugelis žino, kad ten yra Ventės ragas. Su vienišu švyturiu, pastatytu tarsi ant paties pasaulio krašto, ir žmonėmis, kurių akyse atsispindi tik vanduo ir dangus. Jie žieduoja paukščius, kad galėtų sekti jų kelionę per dangų.

Ventės ragas yra viena geriausių vietų Europoje stebėti migruojančius paukščius. Todėl kasmet čia suvažiuoja ornitologai iš Lietuvos ir užsienio.

Tačiau persikelt kitapus marių verta ne tik dėl paukščių. Tai reta galimybė pajusti tikrą ramybę, savo akimis pamatyti dar užsilikusią Mažosios Lietuvos architektūrą, išgirsti, kaip kalba senieji vietos gyventojai, ir pasigrožėti gamta, kokios daugiau nerasite niekur. Nustebsite atradę čia ir vadinamąją mažąją Veneciją, kur upės atstoja gatves, žmonės sveikinasi, prasilenkdami laivais, ir bendrauja nuoširdžiai bei atvirai.